auto24ring on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. Rada on kasutusel 1990. aastate algusest, 2012. aastal lõppenud rekonstrueerimise järel saab võistlusi pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks kuulub kompleksi ka rallikrossirada, off-road rada, samuti suur boksiväljak, teenindushooned koos statsionaarsete garaažidega ja kõik muu juurdekuuluv. Rekonstrueerimistöödeks eraldas riik läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse 3,2 miljonit eurot, millele erainvestorid lisasid veel 1,2 miljonit. Täna on auto24ring moodsaim ringrajakompleks kogu Põhja-Euroopas ning omab FIA Grade 4 litsentsi.

Autosport on Eestis pikkade ja sügavate traditsioonidega ala. Esimesed ringrajavõistlused peeti 1930. aastatel, õige hoo aga sai ala sisse 1950. aastate lõpus, mil Tallinnas ehitati esimesed Estonia vormelid. Paar aastat hiljem algas seeriatootmine ja järgmise 30 aasta jooksul püsis autovõidusõit 1/6 kogu meie planeedist (endises NSV Liidus) elus ainult Estoniate najal. On loomulik, et ka parimate pilootide enamiku moodustasid just eestlased. Estonia märgiga vormeleid ehitati kokku üle 1300 ning neid valmistanud firma TARK (hiljem Kavor) püsib tänapäevani maailma kõigi aegade suurimate vormelitootjate hulgas.

“Raudse eesriide” tagant polnud autovõidusõitjatel võimalik rahvusvahelisele areenile pääseda, praeguseks on aga eestlastest piloodid jõudnud F1 lävepakule. 2003. aastal testis Marko Asmer esimese eestlasena Williamsi F1-autot. Aastal 2007. tuli ta Briti F3-meistriks ning oli seejärel kaks aastat BMW Sauberi F1-tiimis testsõitja.

Uue sõitjate põlvkonna liider Kevin Korjus võitis 2010. aastal vormel-Renault eurosarja ning pääses tänavu kõigest 18-aastasena juba Renault’ F1-autot testima.

auto24ring asub Pärnu linna lähedal Audru vallas, Pärnu-Lihula maantee ääres (geograafilised koordinaadid 58° 24’ 22” N, 24° 27’ 8” E). Rada on hästi ligipääsetav kolmest suunast, Pärnu ringtee põhjapoolse osa valmimisel paraneb juurdepääs veelgi. Otse ringraja kõrval asub Pärnu lennuväli.

auto24ringi kaugus mõningatest linnadest:

Pärnu                              8 km

Paldiski                       127 km

Tallinn                         128 km

Riia                              188 km

Helsinki                       213 km   (sh praamisõit 82 km)

Narva                          305 km

 

Pärnu, mille külje all auto24ring asub, on Eesti suuruselt neljas linn (43 000 el), riigi tähtsaim merekuurort. Pärnut läbib Via Baltica maantee (Tallinn-Varssavi), samuti on linnas olemas meresadam ja lennuväli. Suviti on Pärnu eesti olulisim turismikeskus, iga aasta jaanipäeval antakse talle ametlikult üle suvepealinna tiitel.

Linnas on palju hotelle, spaasid, sanatooriume, kohvikuid, restorane ja mitmesuguseid lõbustusasutusi, samuti toimub seal tihedalt kõikvõimalikke kultuuri- ja spordiüritusi. Pärnu põhiliseks tõmbenumbriks on suvel aga peene valge liivaga mererand, mille briti ajaleht The Independent valis 2011. aastal 50 parima ranna hulka Euroopas.

Suurepäraseid randu leidub lisaks veel Pärnust põhja (Valgerand) ja lõuna pool (Uulu, Kabli).

Pärnu lähedal asub muidki tähelepanuväärseid turismiobjekte, näiteks unikaalse kohaliku kultuuriga Kihnu saar või Soomaa rahvuspark.

Eesti paikneb Põhja-Euroopas Läänemere ääres, piirnedes maismaal Venemaa ja Lätiga ning meritsi Soome ja Rootsiga. Pealinn Tallinn (400 000 el) on suur sadam ning paljuski tänu hästisäilinud keskaegsele vanalinnale ka populaarne turismisihtkoht. Tallinnal on regulaarne praamiühendus Helsinki ja Stockholmiga, suveperioodil ka Rostockiga. Samuti asub Tallinnas riigi tähtsaim rahvusvaheline lennuväli.

Lisaks Tallinnale on oluline sadam veel Paldiski, mida seob regulaarne laevaühendus Rootsis asuva Kapellskäriga. Kaugele ei jää ka Läti Vabariigi pealinn Riia, kus on samuti olemas suur rahvusvaheline lennuväli ja sadam (praamiühendus Stockholmiga).

Eesti Vabariik on Euroopa Liidu ja Schengeni lepingu liige, rahaühik on euro.