Pärnu Postimees alustab tervisespordisarjaga “Tule ringile!”

Pärnu Postimees kutsub koostöös Auto24ringi ja A2K Spordiga kõiki suvi läbi kestvale tervisepordisarjale “Tule ringile!”, mille eesmärgiks on aidata kaasa tervislike ja sportlike eluviiside edendamisele.

Tasuta sari toimub 1. juulist igal esmaspäeval 17–20 Pärnu külje all Audru vallas asuval Audru24ringil. Võidusõiduringrajal sportimine lisab kindlasti põnevust, sest kui paljud ikka on käinud nüüdisaegsel motospordiringrajal jooksmas, rattaga sõitmas, rulluisutamas vms.

Pärnu Postimehel on hea meel nentida, et tervisespordi harrastajate hulk on aasta-aastalt kasvanud, samuti on kasvanud ürituste arv ja võimalusedki.

Auto24ringil toimuvatele üritustele tasub tulla juba sisu pärast. Suvi läbi toimuvad trennid ja nõu saab mitme spordiala kohta. Tegevust leidub nii algajatele kui edasijõudnutele, sealhulgas lastelegi. Igal üritusel on kohal treenerid ja loodame kohale meelitada spordikorüfeesid.

Nii juhendab sel esmaspäeval, 1. juulil Auto24ringil rullsuusatreeningut olümpiavõitja Andrus Veerpalu. Jalgrattasõidujuhiseid jagab eelmise aasta VW Cup Pärnu jalgrattasarja võitja Marek Sander ja rulluisunõu annab Kaupo Koplus A2K Spordist.

Proovida saab ergomeetreid, mille kasutamist juhendab sõudja Allar Raja. Lastel on võimalus harjutada sõiduvõtteid jalgrattaeksami vigurrajal, sealgi on kohal juhendaja.

Kohal on rattahooldustelk, nõu saab sporditoitude ja -jookide koha pealt. Samas on võimalik laenutada rullsuuskasid.

Ringrada on ürituse ajal ainult tervisesportlaste päralt. Ei ole vaja karta tavapärast liiklust ja 3,2 kilomeetrit pikale ja 14 meetrit laiale rajale mahuvad lahedalt ära kõik kohaletulijad.

Suve jooksul katsume pakkuda võimalikult laia programmi, et oma leiaksid kõik tervisespordihuvilised. Nii on kõigile üritustele teretulnud needki, kes eraldi trenninõu ei soovi, sest rada on avatud kõigile ja treenida saab oma äranägemisegi järgi.

“Tule ringile!” üritustel osalemist toetab kohalkäijate boonussüsteem. Iga kohalkäimine annab osalejakaardile ühe templi ja garanteeritud boonused algavad juba viiendast osalemiskorrast. Hooaja lõpul lähevad osalenute vahel loosi suuremad auhinnad.

Auto24ringile pääseb autoga, kuid auto tuleb jätta mõistagi parklasse, sest rada on tervisespordiürituse ajal müravaba. Kohale tuleks tulla Nurme tee poolt peavärava kaudu ja auto saab jätta Auto24ringi peahoone juurde.