Eesti autoringraja meistrivõistlused algavad nädalavahetusel auto24ringil

Sellel laupäeval ja pühapäeval algavad Põhjamaade moodsaimal ringrajal, Pärnu külje all Audru vallas asuval auto24ringil tänavused HRX Eesti autoringraja meistrivõistlused. Ees ootab tõsine ringrajanädalavahetus, kui rajale tulevad lisaks Eesti sõitjatele Läti, Leedu ja Balti meistrivõistlustel osalevad võistlejad ja kokku on kahel päeval stardis hulgaliselt võistlejaid.

 

HRX Eesti autoringraja meistrivõistlusel on tänavu kolm klassi: Vormel Scandic, BMW 325 Cup ja  V8 Thundercars / HRX Camaro Cup, auto24ringil on stardis kaks esimest. Kokku on eelregistreerinud 16 võistlejat. Vormel Scandic klassis on rajale oodata vähemalt kuute vormelit, eesotsas valitseva Eesti meistri Raimo Kulliga. Talle pakuvad konkurentsi Antti Rammo, Tõnis Vanaselja, Karl Gustav Annus, Erko Vallbaum ja debütant Jan-Erik Meikup, kes vormelirooli tulnud kardispordist.

 

BMW 325 Cup klassis on stardis samuti valitsev meister Allan Tigane, kellel on kindlasti ees ootamas ägedad heitlused konkurentidega, Mikk Maaten soovib mulluse hõbeda kindlasti kirkama medali vastu vahetada. Kui rääkida uustulnukatest, siis teeb oma debüüdi autoringrajal seni supermototsikliga head kiirust näidanud Andre Kiil.

 

Balti turismiautode meistrivõistlustel on stardis samuti eestlasi. Tõnu Soomer toob taas publiku rõõmuks rajale Eesti ühe kaunima ja kiireima ringrajaauto BMW M3 GTR ja Kaspar Aruvee on valmis oma Ladaga taas konkurente kimbutama. 

 

Laupäeval, 2. mail algavad auto24ringil treeningud kell 15.30, pühapäeval, 3. mail algavad kvalifikatsioonid kell 10.15. Kell 11.30 antakse start 4 tunnisele kestvussõidule ja kell 16.15 alustatakse teiste startidega, kui esmalt tulevad rajale Vormel Scandic klassi sõitjad. Viimane võistlusstart antakse kell 19.10. 

 

Võistlus on pealtvaatajatele mõlemal päeval tasuta, sissepääs boksialasse maksab 7 eurot.