auto24ring on Baltikumi esimene ja ainus FIA Grade 4 litsentsiga autoringrada

Pärnu külje all Audru vallas asuv Põhjamaade moodsaim, 3,2 kilomeetrine auto24ring sai esimese ja ainsa Baltikumi autoringrajana Rahvusvahelise Autoliidu FIA Grade 4 litsentsi. Selle litsensiga radasid on ka Põhjamaades vähe ja see tõstab auto24ringi konkurentsivõimekust. 2013. aastal täielikult renoveeritud auto24ring taotles selle aasta alguses FIA Grade 4 litsentsi ja 21. augustil allkirjastati Rahvusvahelise Autoliidu poolt raja litsents.

FIA Grade 4 litsents lubab auto24ringil korraldada rahvusvahelisi FIA võistlusi nii vormelitele kui kereautodele. Vormelite osas on näiteks kõrgeimaks klassiks, mille rahvusvahelisi tiitlivõistlusi saab auto24ringil pidada, 1,6 liitrise mootoriga Formula 4 klass. Kuna uusi Grade 4 radadasid Põhjamaades palju pole, lisaks auto24ringile kaks rada Soomes ja üks rada Rootsis ning üks Taanis, siis teeb see auto24ringi atraktiivseks paljude vormeli ja kereautode sarjade korraldajate silmis. Juba sellel nädalavahetusel sõidetakse siin FIA Põhjamaade meistrivõistluste SMP F4 sarja etapp, seda koos Eesti autoringraja meistrivõistluste viimase etapiga.

„Autospordi arengu seisukohast on äärmiselt oluline, et ühena vähestest Põhjamaade radadest on auto24ring litsentseeritud kui FIA Grade 4 rada. See lubab siia tuua senisest suuremaid rahvusvahelisi võistlusi, mis tõstavad autospordi populaarsust ja toob Euroopa erinevate sarjade tippsõitjad siia. Ka Eesti sõitjatele on see oluline, kui on võimalik võrrelda ennast teiste Euroopa võidusõitjatega. Andres Hall on oma meeskonnaga teinud ära suure töö, et rada vastaks FIA Grade 4 nõuetele,“ ütleb Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

„FIA Grade 4 litsents näitab, et me oleme raja osas liikunud õiges suunas ja teinud selle renoveerimisel ja eelneval planeerimisel õigeid otsuseid. Senine tagasiside klientidelt on seda juba varem kinnitanud, Grade 4 litsents on meie jaoks järgmine loogiline samm ja avab meile uusi võimalusi,“ ütleb auto24ring juht Andres Hall.

allikas: Eesti Autospordi Liit