Eesti, Soome ja Leedu parimad motosportlased võistlevad eeloleval nädalavahetusel auto24ringil

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Pärnus, auto24ringil mootorrataste ringrajasõidu Eesti, Soome ja Leedu meistrivõistluste kolmas etapp.

Hetke seisuga on end kümnes erinevas võistlusklassis Eesti suvepealinnas toimuvale võistlusele registreerinud üle saja võistleja ning nimekiri täieneb kindlasti veelgi.

Klassis Superstock 600 on rajale tulemas Eesti hetke üks paremaid ringrajasõitjaid Hannes Soomer, kes tuleb rajale Kallio Racing poolt ettevalmistatud Yamaha R6 võistlusrattal.

European Junior Cup sari on mõeldud noortele võistlejatele vanuses 14-21, kus võisteldakse Honda CBR 650 mootorratastel. Sarjas, mis sõidetakse samadel nädalavahetustel Superbike´de MM-sarjaga, hoiab noor eestlane hetkel teist kohta, olles võitnud neljast sõidetud etapist kaks.

„Sõit tuleb kindlasti kogu Eesti hooaja kõige kõvem ja kiirem. Soomest on kohal kiireid sõitjaid nagu Niki Tuuli ja konkurents on üle väga pika aja väga tihe. Hooaeg on siiamaani läinud väga hästi. Eestis olen sõitnud ühe sõidu ja võitnud ning EJC-s on ka hoog üleval olnud. Nädalavahetusel tuleb kindlasti üks kõva sõit ja ma loodan, et oma kodus saan võidu ikka koju jätta,“ sõnas noormees enne nädalavahetusel toimuvat võistlus.

Võistlusnädalavahetus saab alguse reede hommikul, kui võistlejad saavad auto24ringile vabatrennideks. Õhtul algusega 20:30 toimub võistlejate paraad, mis läbib Pärnu kesklinna ja rannapiirkonna.

Alates laupäeva hommiku kella 10:00 on auto24ring hõivatud erinevate klasside võistlejate poolt, kes püüavad kvalifikatsioonisõitudes sõita võimalikult kiire ring, et saada alates 15:45 algavateks võistlussõitudeks võimalikult hea stardikoht.

Võistlusnädalavahetus jätkub pühapäeva pärastlõunal, kui kell 13:00 algavad taas võistlussõidud.

 

Võistluse ühe päeva pilet võistlejate parklasse maksab 7 ja kahe päeva pilet 10 eurot.

Alla 12.aastased pääsevad kiireid kahe- ja kolmerattalisi vaatama tasuta. Pääs pealtvaatajate vallidele on tasuta.

 

Võistlusest teeb pühapäeval otseülekande ka Delfi TV

 

Võistluste täpsema ajakava leiab siit: http://auto24ring.ee/cms-data/upload/ajakava-v10.pdf

Võistluste  muu dokumentatsioon.