Eile õhtul toimus Pärnu Keskuse ees, Martensi väljakul, paraad, kus osalesid nädalavahetusel auto24ringil osalevad Eneos Eesti -Soome ja Leedu motoringraja meistrivõistlustel osalejad ning toimus sõitjate tutvustus. Kokku on Baltikumi modernsemale ringrajale laupäeval ja pühapäeval startimas 129 võistlejat.

Võistlusnädalavahetuse kõige põnevamaid ja tasavägisemaid sõite on oodata klassis Superstock 600. Klassis on startimas Eesti hetke üks paremaid ringrajasõitjaid Hannes Soomer, kes tuleb rajale Kallio Racing poolt ettevalmistatud Yamaha R6 võistlusrattal. Eestlase peamine konkurent on soomlane Niki Tuuli, kellel ette näidata 2015.aasta EM Superstock 600 viies koht. Kui Soomer on sel aastal osalemas Euopean Junior Cupis, siis Tuuli on sõitmas World Superbike Superstock 600 klassis.

Noortele meestele üritab Superstock 600 klassis konkurentsi pakkuda Leedu legendaarne võidusõitja Śarunas Pladas. Samas klassis on õrnemat sugu esindamas kiire Soome naissõitja Jasmin Sarjos ning aastal 2014. Superstock 600 klassis hõbemedali võitnud Maarja Noorak.

Superbike klassis on rajale tulemas 13.kordne Eesti meister Martin Pärtelpoeg, kellele kuulub ka mootorrataste arvestuse auto24ringil sõidetud rajarekord.

Klassis Classic Formula saab näha lisaks teistele võistlejatele legendaarse Eesti sõitja Peeter Kovali ja Soome legendi Aimo Heinoneni duelli.

Klassis KTM RC390 on rajale tulemas Soome hetke üks parimaid sõitjaid Vesa Kallio. Soomlane omab Soome motospordis ühte kõvemat teami Kallio Racing, kelle rattal tuleb Superstock 600 klassis rajale ka Hannes Soomer.

Külgvankrite klassis on eestlastest rajale tulemas MM-karusellis karastunud paar Eero Pärm/Mairon Meius.

 Võistluse kvalifikatsioonisõitudega tehti algust laupäeva hommikul kell 10 ning esimesed võistlusstardid saavad alguse 15:45.

Pühapäevased võistlussõidud saavad alguse 13:00

Võistluse täpsema ajakava leiab: http://www.auto24ring.ee/cms-data/upload/ajakava-v-12.doc

 Võistluse ühe päeva pilet võistlejate parklasse maksab 7 ja kahe päeva pilet 10 eurot.

Alla 12.aastased pääsevad kiireid kahe- ja kolmerattalisi vaatama tasuta. Pääs pealtvaatajate vallidele on tasuta.

Võistlusest teeb pühapäeval otseülekande ka Delfi TV

 

Foto: Tauri Mitt


Rauno Paltser