Eneos Eesti -Soome ja Leedu meistrivõistluste avapäev pakkus põnevust ja draamat

Laupäeval toimusid Pärnu suvise päikese all Eneos Eesti -Soome ja Leedu motoringraja meistrivõistluste kolmanda etapi avastardid. Baltikumi modernsemale ringrajale auto24ringile startis 11 erinevas klassis kokku 129 võistlejat. Võistlejad juhatasid rajale Vihur Moto noorsportlased, kellest noorim oli nelja aastane.

Võistlusnädalavahetuse avasid kõige nooremate võistlejatega Mini GP klassi sõitjad, kellest sai esikoha Lenni Klemetti, kes edestas Niko Lehtirantat ja Rasmus Rosnelli.

Võistluspäeva kõige oodatum ja põnevam duell rullus lahti Superstock 600 klassis, kus tulid starti hetke Eesti ja Soome parimad motomehed Hannes Soomer ja Niki Tuuli. Kvalifikatsioonivõit kuulus tänavu European Junior Cup sarjas väga häid sõite teinud Soomerile, kes näitas parimal ringil 1:14.757 ringiaega. Esimest korda auto24ringil võistlev soomlane näitas parimal ringil aega 1:15.378.

Superstock 600 klassi võistlejatega startisid ka klassi B600 osalejad ning ühtekokku oli stardirivis 32 võistlusratast. Stardist sai kõige paremini minema Tuuli, kuid juba avaringi lõpuks oli Soomer taas esikoha hõivanud kuni võistlus järgneval ringil punase lipuga konkurentide kukkumise tõttu peatati. Ka korduvstardist sai kõige paremini minema Tuuli, keda asus jälitama Soomer, kes eelviimasel ringil ründas vanale stardisirgele tulles ja möödus konkurendist,  kuid kahjuks ei saanud noor andekas võistleja kurvi järgselt kohe õiget käiku sisse ning Tuuli pääses ring enne lõppu püüdmatusse kaugusesse.

Seega avasõidu võit soomlasele, kelle edu eestlase ees oli finišijoonel 1,957 sekundit. Klassi kolmas koht kuulus Aki Valkilale, kes kaotas sõidu võitnud kaasmaalasele 13,667 sekundiga.

„Plaan oli paar ringi enne lõppu rünnata ja plaan läks peaaegu kuni viimase hetkeni hästi. Mul õnnestus vanas viimases kurvis Tuulist ka mööda sõita, kuid seejärel jäi käik korraks vaba peale, mis tähendas, et mootori pidurit polnud ja siis läks veel veidi pikaks ka. Homme tuleb uuesti proovida ja ehk siis õnnestub paremini,“ võttis Kallio Racing poolt ettevalmistatud Yamaha R6`l võistelnud Soomer laupäevase võistluse kokku.

B600 klassi esikolmiku moodustasid soomlased Miko Ronkainen, Juha Kauhanen ja Kalle Mäntysaari.

Superbike ja B1200 klassi ühisstarti tuli rajale kokku 36 võistlejat. Superbike klassivõidu võttis auto24ringi rajarekordi omanik Martin Pärtelpoeg, kes edestas 5,085 sekundiga Aleksi Kyllästineni. Klassi kolmas oli Mika Laaksonen.

B1200 klassis jättis võidu koju Karol Kadarik, kes edestas 0,615 sekundiga Maris Dankertsit. Klassi kolmas oli Ilkka Rantatulkkila.

Külgvankrite klassis, kus startis üheksa võistluspaari, võtsid võidu Markku Artiola/ Joonas Salu. Parimate eestlastena said teise koha Eero Pärm/ Mairon Meius ning kolmandad olid Tarmo Tempel/ Silver Kuusk.

Klassis C võttis võidu Gunnar ilm, kellele järgnesid Sander Luisk ja Justus Bucnys.

Soome meistrivõistluste klassis Fin Moriwaki Cup parim oli Leevi Johansson, klassis Moto3 sai esikoha Janne Nurmi ning klassis KTM RC390 Cup kuulus esikoht Vesa Kalliole. Võistlusklassis Star Service Cup 10 ringilise võistluse lõpetas esikohal Juha Järvinen.

Eneos Eesti -Soome ja Leedu meistrivõistlused jätkuvad pühapäeval ning esimene võistlusstart saab alguse 13:00

Võistluse ühe päeva pilet võistlejate parklasse maksab 7 eurot.

Alla 12 aastased pääsevad kiireid kahe- ja kolmerattalisi vaatama tasuta. Pääs pealtvaatajate vallidele on tasuta.