Nädalavahetus toob auto24ringile rahvusvahelised võistlussarjad ja Renault Sport vaatlejad

14.-15. juunil peetakse Pärnu lähedal, Audru vallas auto24ringil järjekordne autode võidukihutamine, mis saab olema vastvalminud ringraja seni suurimaks proovikiviks. Põhjust on üsna lihtne leida, kui kokku toimub nädalavahetusel kuue erineva sarja ja nende hulgas kolme erineva riigi meistrivõistlused. Rajal saab muuhulgas näha hulgaliselt kiireid vormeleid Skandinaaviast ja Eestist, taas on heameel võistlemas Tõnu Soomerit oma atraktiivse BMW M3 GTR autoga ja loomulikult lisavad nädalavahetusele vürtsi BMW 325 Cup põnevad sõidud. Olulisust lisab ka see, et kohal on maineka Skandinaavia sarja STCC juhid, kes soovivad tulevikus lisaks vormelitele auto24ringile tuua kõikide oma sarja klasside etapp. Ja kohal on ka Renault Sport esindajad, kes otsivad Ida-Euroopasse sobivat testi- ja treeningkeskust.

 

Võistluse tõmbenumbriks on suurima osalejate arvuga Põhja-Euroopa ja STCC (Swedish Touring Car Championship) arvestusse kuuluv Formula Renault 1.6 sari. Eesti meistrivõistluste punkte jagatakse järgmistes klassides: BMW 325, Baltic Open ja Kumho Challenge. Kaks viimast on ka Balti ja Läti meistrisarja etapiks, ning lisaks astub üles ainult Läti MV punktidele konkureeriv sari National ja Leedu meistrivõistluste klassid A2000, A2000+ ja Open. Viimased lähevad rajale ühises stardis. Kokku on registreerunuid 60.

 

Niigi pingelisse võistlusnädalavahetusse lisab vürtsi tõik, et maineka STCC sarja ainus vormeliklass FR1.6 on tegemas auto24ringil nii öelda proovivõistlust. Sobivate tingimuste korral on järgmisel, 2014 aasta hooajal oodata siia sõitma kogu STCC sarja.

 

Kui varasemalt on pikalt räägitud võimalikest suurematest sarjadest, mis võiksid meie ainsat ringrada väisata, siis praeguseks ongi käes tõehetk. Hoiame pöialt, et meie korraldusmeeskond ja raja ettevalmistus on piisav, et järgmisel aastal näeksime sõitmas siin lisaks FR1.6 klassile ka STCC põhiklassi, ehk turismiautosid ja kõrvalsarju Porsche Carrera Cup, Reanult Clio Cup ja V8 Thunder Car.

 

FR1.6 sarjaga koos on maad kuulamas Renault Sport divisjon, kes otsib Ida-Euroopasse sobivat testi- ja treeningkeskust ning pakub võistlustel noortele tehasepoolset tuge. 1.6-liitrise töömahuga vormel on sobivaks hüppelauaks paljudele noortele kihutajatele, sest sealt edasi annab pürgida juba suuremasse World Series by Renault sarja, kus on edukalt esinenud nii Kevin Korjus kui Sten Pentus.

 

STCC FR1.6 klassis teeb hooaja kaasa ka üks Eesti meeskond, Scuderia Nordica eesotsas sarja liidri Martin Rumpiga. Lisaks talle kuuluvad meeskonda Karl-Gustav Annus ja Marcus Lukas Kiisa. Baltic Open toob taas rajale võidusõitja Tõnu Soomeri, kes küll eelmine aasta korra rajal käis, kuid enne seda oli võistluspaus pikk.Tema autoks varasemast ajast tuttav, atraktiivne ja hea väljanägemisega võimas BMW M3 GTR, millega ta proovib vastu hakata Baltimaade kiirematele ässadele. Kuid tema põhikonkurent on eelmisel etapil Baltic Openi arvestuses esikoha noppinud Pertti Kuismanen, Ford GT-l. Viimaste aastate populaarseim ringrajaklass BMW 325 Cup jätkab pea samas hoos ja selle klassi võidusõidud on alati pakkunud palju vaatemängu.

 

Reedel algavad vabatreeningud kell 9.25, kvalifikatsioonid kell 13.05 ja võistlussõidud kell 15.35 Laupäeval algavad võistlussõidud kell 12.35.

 

Ühe päeva pilet maksab 7 eurot, kahe päeva pilet 10 eurot ja alla 12-aastased lapsed pääsevad võistlust vaatama tasuta.