Sami Penna tegi motoringraja etapil täismängu: kaks klassivõitu ja rajarekordit

27. juulil Audrus auto24ringil peetud Bridgestone Eesti motoringraja meistrivõistluste neljandal etapil võttis soomlane Sami Penna jackpoti: ta võitis äärmiselt pingelises heitluses nii Saksa Auto AMK SuperStock 600 kui Superbike klasside sõidud kui püstitas raja mootorrataste uue rekordi 1.15,409.

Penna ja eelmisel etapil rekordit parandanud Hanno Veldi vahel tõotas tulla Superbike klassis põnev duell ja mehed ei valmistanud pettumust. Kvalifikatsioonis sõitis nendega sama sekundi sisse veel kaks meest, soomlane Miitri Suhonen ja Kalev Teesalu. Kuid kvalifikatsioonis veel eesmärgiks seatud minuti ja 15 sekundi piiri ei alistatud, parim aeg oli Penna 1.16.980. Lisaks lubati Superbike klassis starti ja kaarte segama veel Rookie 1000 klassi ülekaalukas võitja Mika Hautala (Soome). Veldi sõjaplaan oli lüüa Soome tippsõitjat rehvivalikuga: sõita kõvema seguga rehviga, mis soojeneb ja paremini tööle hakkab sõidu teises pooles. Stardi võitis Penna, kuid Velt püsis tal tihedalt kannul ja esimesena sõitiski aja alla minuti 15 sekundi Velt. Kahjuks tabas Velti neli ringi enne lõppu tõeline tehniline ebaõnn: „Esimese hammasratta mutter tuli lahti ja jäi keti vahele, tehes seal klõkk-klõkk-klõkk... “ rääkis Velt peale sõitu. „Sellist asja pole veel olnud!“ Esikohakarikat vastu võtnud Penna aga oli üliõnnelik kordaläinud päeva ja Veldi eduka seljataga hoidmise üle. Poodiumi teise koha võitis meie tippmehe asemel aga hoopis teine üliõnnelik soomlane, Hautala, kes stardijärgselt kaheksandalt kohalt end teiseks sõitis. Eestlastel oli aga siiski samuti auhindu vastu võtma asja, kuna kolmandaks sõitis end Toomas Tomson. Olgu etteruttavalt öeldud, et Eesti meistrivõistluste viimane etapp peetakse 7.-8. septembril auto24ringil, mis ühtlasi on ka Soome meistrivõistluste etapiks. „Kui ratas ja rajatingimused vähegi lubavad, on minu aeg siis 1.14,“ lubas Penna mootorrataste ringirekordit koos kaasmaalaste ja teiste konkurentidega veelgi rünnata.

Oma päeva esimese võidu sai Penna aga Saksa Auto AMK SuperStock 600 klassis, kasutades Motodepoo Green Teamilt laenatud tsiklit. Siin tuli tal maid jagada rootslase Robert Gulliga. Gull võitis stardi ja juhtis sõitu kaheksanda ringini, mil Penna mööda pääses ning liidripositsiooni enam käest ei andnud. „Võit tuli raske tööga, gaas pidi kogu aeg lahti olema,“ ütles Penna. Muuseas püstitas ta ka selle klassi rajarekordi 1.17,576. Viis ringi püsis teisel positsioonil Martin Pärtelpoeg, kuid siis kulus rehv ning finišis pidi Pärtelpoeg leppima kolmanda kohaga. „Rohkem ei olnud rehvist täna võimalik välja pigistada, ise suutnuks rohkemat,“ ütles Pärtelpoeg. Samas sõidus startinud Rookie 600 klassis oli lätlane Rolandas Repsys kiirem Anastassia Kovalenko, kes Sami Penna juhendamisel on motoringrajaga tegelenud vaid mõned kuud.

Nagu öeldud, läks Rookie 1000 klassi võit Hautalale, kes edestas konkurente Erkki Maripuud 14,2 ja Arti Preesi 20,3 sekundiga. Kõige osavõtjaterohkem (19 sõitjat) oli Biker24 C-klass. Siin läksid kõik kolm esimest kohta eestlastele: Aivo Avikule Madis Vesteli ja Ermo Maanlahti ees.

Täna käisid rajal ka kolmerattalised, külgvankriga ringrajaraketid. Maailmameistrivõistluste 8. positsiooni eskipaaž Petri Makkula / Timo Karttiala (Soome) läksid kohe stardis oma teed ning võitsid ülekaalukalt. Teise koha võttis meie hetke parim korvipaar Eero Pärm / Peeter Küüt, kuid kolmanda neljanda koha peale käis tuline heitlus Markku Artiola / Marko Mustaniemi ja Pasi Vepsä / Pasi Ruponen (mõlemad Soome) vahel. Lõpuks jäid peale Vepsä / Ruponen.

Bridgestone Eesti motoringraja meistrivõistluste IV etapi tulemused on Mylapsi lehel: http://www.mylaps.com/en/events/932391

Motoringraja meistrivõistluste järgmine etapp toimub 18. augustil Bikernieki rajal Lätis