Eeloleval nädalavahetusel tuiskavad tänavu viimast korda meistrivõistluste punktide nimel rajale mootorratturid. Paljudes klassides on seis üpris lahtine.

Kokku tuiskab rajale ligi 150 võistlejat, ning esindatud on lisaks kiirematele ässadele Eestist võistlejad Soomest ja Lätist. Nimelt jagatakse lisaks Eesti MV-le punkte ka Soome sarjades.

Eesti MV klassid mis rajale tulevad on Külgvankrid, Saksa Auto AMK Superstock 600 ja Superbike. Eesti Karikavõistluste punkte jagatakse klassides Biker24 C-klass,  Rookie 600 ja Rookie 1000. Soome MV stardid antakse Supersport B, Superbike B, SuperStock 600, Superbike, Külgvankrite ja Moto 3 klassides.

Põnevad seisud tõotavad tõsist lahingut mitmes klassis. Näiteks Suberbike arvestuses lahutab teisel kohal paiknevat Kalev Teesalu Hanno Veldist vaid 6 punkti. Ka külgvankrite arvestuses tõotab tulla kõvem kihutamine, sest üle mitme aasta on võimalik maarjamaa meestel tiitel koju jätta. 30-punktilise eduga tuiskavad rajale Eero Pärm/ Peeter Küüt, kes peavad mõlemas sõidus enda seljataga hoidma Perti Makkulat/Timo Karttiala. Karika arvestuses läheb tihedaks kihutamiseks kõigis klassides, kus esikohad on alles päris lahtised, ning esikoha nimel võistleb mitu sõitjat.

Lisaks moodsatele masinatele tulevad rajale ka Soome Historic tsiklid, kes tähistavad 80 aasta möödumist esimesest Kalevi Suursõidust, mida peetakse Eesti Motoringraja sünnipäevaks. Lisaks põhjanaabrite vanakooli tehnikale on rajal näha legendaarseid masinaid veel tuntumate Eesti sõitjatega. Üle 9 aasta on taas rajal Lembit Teesalu, kelle auhinnakapis seisab 20 Nõukogude Liidu ja 13 Eesti MV esikoha karikat. Lisaks Teesalule on stardis veel Peeter Koval (16-kordne Eesti meister ringrajasõidus ning moto- ja talimotokrossis, 6-kordne Nõukogude Liidu meister ringrajasõidus.) ja Mati Reinup, kes osales 1976. aastal neljal mootorratturite ringrajasõidu MM-i etapil. Ligi 30 ajaloolist muuseumieksponaati pakuvad mõnusat vaheldust tänapäevastele tehnikaimedele.

Sõitude vahel pakuvad meelelahutust Biker24 Stunt-Team trikiratturid Mart Multeri ja Dmitri Jagovkini kaks esinemist. Esimene kord näeb peadpööritavaid trikke laupäeval kell 12:00, ning kordus šhow leiab aset kell 19:00.

Reedel algavad vabatreeningud kell 10:00. Kvalifikatsioonisõitudega tehakse algust kell 14:20. Laupäevased soojendussõidud saavad alguse juba 9:40 ja esimene võistlusstart antakse kell 12:45.

Kahepäeva pilet maksab 10€, ühepäeva pilet 7€. Tasuta sissepääs on lubatud kuni 12-aastastele lastele. Pileteid saab osta vaid kohapealt.