Üllatusi täis viimane etapp

Tuleval laupäeval astuvad viimast korda 2013 hooajal võistlustulle autodel võidukihutajad, et selgitada EMV poodiumid.

 

Rajale pääseb ühtekokku neli erinevat võistlusklassi. Eraldi stardivad tavapäraselt BMW 325 Cup ja Vormel Scandic, ühisstardist antakse lähe Baltic Open ja Kumho Challenge klassidele.

Kui BMW Cupi üldarvestuse esikoht on kolmandat aastast järjest Raimo Kulli taskus, siis viimasele etapile jagub närvikõdi veel paljudele kohtadele. Enar-Klaus Kunmani lahutab hetkel teisel kohal platseeruvast Mikk Maatenist vaid 10 punkti. Neljandat positsiooni hoiab Kunmanist 22 punktiga maas olev Tõnis Hommik. Muutuseid võib ees olla veel palju, sest esikoht annab BMW klassis 30, teine 25, ning kolmas 21 punkti. Lisaks vanadele olejatele tuleb kaarte segama seni vaid Baltic Openi stardis Ladaga võistelnud Kaspar Aruvee, kes teeb oma BMW 325 Cupi debüüdi.

Vormel Scandicu esikohta hoiab eelmisel etapil ajalugu teinud Nanci Ristla, kes võitis eelmise etapi mõlemad stardid ja tõusis sellega esimeseks naissportlaseks kes eales on EMV ringrajasõidu arvestuses poodiumi kõrgeimal astmel seisnud. Temast jääb maha Erko Vallbaum vaid 15 punktiga. Ka vormelite stardis on üllatajaid, sest Raimo Kulli on vahetanud oma BMW just Renault 2.0 tüüpi tiibauto vastu.

Nikolai Žuravljov on soliidse punktieduga hoidmas esikohta enne viimast etappi Kumho Challenge arvestuses. Talle järgneb 43punktilise kaotusega Mantas Neverdauskas kellest omakorda Pärnu oma poiss, Steven Puust, jääb maha vaid 9 punktiga. Esmakordselt peavad Kumho klassi sõitjad startima koos Baltic Openiga, mis oma lendstardiga on midagi uut just esimestele. Baltic Openi punktitabelis  võib üldarvestuses poodiumile tõusta veel Kaspar Aruvee, kes tuleval etapil stardib kahes klassis.

Ühepäevase võistluse pilet maksab 7€, mida saab sularaha eest lunastada auto24ringi peaväravast. Ajasõitudega tehakse algust kell 12:15 ja esimene start antakse juba 13:30. Võistluspäeva lõpetab Vormel Scandicu teine start mis algab kell 17:15.