Eesti ringrajavõistluste hea korraldus meelitab Eestisse välisriikide meistrivõistluste etappe

Järgmisel laupäeval, 9. augustil toimub Audrus, auto24ringil järjekordne põnev ringrajavõistlus, kus on stardis Eesti autoringraja meistrivõistluste etapil osalejad ja Rootsi autoringraja sarja STCC võistlejad. Eelmisel aastal esmakordselt auto24ringil oma etappi Vormel Renault 1.6 klassile pidanud STCC sari on taas Eestis tagasi ja sel korral juba kahe klassiga. See annab kinnituse, et auto24ring on rada, kus tahetakse sõita ja samuti kinnitab, et Eesti võistluste korralduse tase on kõrge. 

 

Sel korral osaleb laupäevasel sõidul kokku neli klassi, Eesti meistrivõistlustel Vormel Scandic ja BMW 325 Cup ning STCC sarjas Vormel Renault 1.6 ja kereautode sari Renault Clio Cup. See teeb võistluspäeva mõnusalt lühikeseks, sest suvisel ajal on paljudel nädalavahetustel iga tund arvel. Võistlus algab laupäeval kell 13.35 avamisega, esimene võidusõit stardib kell 14.00 ja päeva viimane start läheb rajale 17.50. 

 

„Eesti autoringrajaelu on tõstmas taas pead. Selle aastaga on suudetud taas elu sisse puhuda kohalikule vormeliklassile, mis peab olema esindatud autoringrajal. Koos lähinaabritega oleme suutnud tuua mitmetesse klassidesse palju osalejaid. Eesti on mitmel alal olnud heaks eeskujuks võistluste korralduses ja erinev pole ka autoringrada. Seda kinnitab nii suure publiku kokku toonud Suur Võidusõit 2014 ja ka see, et STCC ja Soome meistrivõistluste sarjad tahavad siin oma etappe korraldada. Tänavu on mõnes eksperimenteerimise aasta, kus tahetakse proovida erinevaid võistluste vorme. Kui Suur Võidusõit koos laada ja kontsertidega oli oma olemuselt pikem perepäev ringrajal, siis 9. augusti võistlus on teistsugune. See on olemuselt lühike formaat, kus kõik toimub ära nelja tunniga. Ajal, kui inimesed väärtustavad oma aega, võib see olla kindlasti hea lahendus. Peale seda hooaega saab juba saadud andmete alusel analüüsida, kuidas edasi minna, areng peab olema jätkusuutlik,“ rääkis Eesti Autospordi Liidu ringrajakomitee esimees Toomas Lambin. 

 

Pisut infot ka 9. augusti võistlustel osalevatest klassidest ja osalejatest. STCC sarja klass Vormel Renault 1.6 on mõeldud just noortele ja seal sai eelmisel aastal kokkuvõttes teise koha Martin Rump. Sel aastal osaleb selles sarjas Scuderia Nordica meeskonnas sõitev noor võidusõitja Ralf Aron, kes oma debüüthooajal vormeliroolis on sarja ühe etapi võitnud ja asub üldarvestuses üheksandal kohal. Kodune etapp on Aronile hea võimalus taas oma kiirust näidata. 

 

Vormelite kõrval stardib auto24ringil STCC sarja teine klass, Renault Clio Cup. See seeriaautodel põhinev kereautode klass pakub pingelisi heitlusi rajal, kuna tegu on võrdsete autodega monoklassiga, mis seab sõitjate meisterlikkuse esiplaanile. Kui Renault Clio Cup klassis sõidavad vaid rootslased, siis Vormel Renault 1.6 klass on rahvusvaheline, lisaks Rootsi sõitjatele veel võistlejad Eestist, Norrast, Soomest ja Uus-Meremaalt.

 

Eesti meistrivõistluste arvestuses stardib samuti kaks klassi. Vormel Scandic klassis on sellel aastal osalejate arv kasvanud ning kindlasti on oodata põnevaid lahinguid mõlemas võistlussõidus, Raimo Kulli, Antti Rammo, Tõnis Vanaselja, need on tuttavad nimed Eesti autospordisõpradele. BMW 325 klass toob taas rajale korraliku arvu võistlejaid ja kohapeal saab näha, kas peale jääb Allan Tigane, Mikk Maaten, Enar-Klaus Kunman, noor, 13-aastane Gabriel Dominic Sergo või hoopis keegi teine. Laulja Koit Toome on samuti kahe etapi vahelisel ajal teinud hoogsalt trenni ja on põnev jälgida, millise koha tema suudab välja sõita.