auto24ringil võtavad mõõtu legendaarsed Riga punnvõrrid

PUNKK rada

Vahetult pärast 6.septembril toimuvat Eesti meistrivõistluseid mootorrataste ringrajasõidus lastakse rajale võidu kihutama ka legendaarsed Riga punnvõrrid. Võistlus toimub Pärnus 2,1 km pikkusel auto24ringil ning Punnvõrride start antakse orienteeruvalt 19.45. Võistlus toimub Punnvõrridele juba omaselt kestvussõidu formaadis. Võidab see 2-4 liikmeline võistkond, kes südaööks suudab Pärnu auto24ringil enim ringe läbida.

“Võistlus tuleb väga etteaimamatu ja põnev” sõnas võistluse peakorraldaja Virgo Roosnurm . “Punnvõrri normaalne elukeskond on ju külavahetee, kruus, põllud ja katkine asfalt - nüüd aga hakkame Eesti parimal ringrajal vaatama, mida vanadest headest sääreväristajatest välja pigistada annab”, lisas Roosnurm.

Ka tehnilisest aspektist on võistlus väga väljakutsuv. “Mõisakülas peetud 24 tunni kestvussõidul, kus keskmised kiirused on 30-35 km/h ringis, pidasid masinad juba enamvähem vastu. Mida teevad aga punnvõrri mootor, raam ja ülejäänud jupid siis, kui kiirus on 50-60 km/h, seda ei oska ette aimata?” mõtiskles võistluse tehnilise komisjoni juht Andres Põldver. “Igaks juhuks on meil keevitusaparaat kaasas” lisas Põldver.

Võistluse käigus pannakse erilist tähelepanu turvalisusele. Kuna kiirused on siiski väiksed, ei nõuta osalejatelt professionaalset motovarustust, kuid korralik kiiver, saapad, kindad ja tagi peavad kõigil olema. Võistlus toimub kolmes klassis: Retro, Sport ja Hiinakad. Retro võistlusklassis võisteldakse originaal Riga masinatel ja tuunimise võimalusi on võrdlemisi vähe. Sport võistlusklassis juba rohkem ja Hiinakad on … hiinakad. Esmakordselt lubatakse kõikidele võrridele ehitada juurde tuulesuunajad ning gondlid.

Uus formaat on tinginud ka uue huvi. Kui sel suvel Mõisakülas peetud 24 tunni sõidul osales 57 võiskonda (219 võistlejat), siis sel korral on ennast üles andnud juba väga palju uusi võistlejaid ning tõenäoliselt püstitatakse punnvõrride kestvussõitude uus osalejaterekord. Samuti on veel võimalik kõigil huvilistel ennast võistlusele Punnvõrride kodulehel www.punnvõrr.ee üles anda.

Punnvõrride kestvussõit on Spordiala, mis  pakub nostalgilist võistlusmomenti segatuna ootamatute remondivõimalustega. Olemuselt on tegu rahvaspordiga, mis ei nõua suurt ettevalmistust, kuid pakub harrastada motosporti mõistlike kulutustega.

Lisainfot võistluse ja registreerimise kohta leiate Punnvõrride kodulehelt www.punnvorr.ee ja Facebooki lehelt www.facebook.com/punnvorr

Tule ja näita, et punnvõrr võib lennata!


Lisainfo: Virgo Roosnurm, Tel: +372 55 698 781, saku.saaru@mail.ee